
Professzionális szálas műszempilla építés 1-4D-ig. Mit is jelent ez?
A D-k előtti szám jelzi az 1 db természetes pillára felragasztandó műszempillák darabszámát. A szálas szempillaépítés egyik legfontosabb ismérve, hogy könnyített súlyú, különböző ívű és hosszúságú műszempillaszálak kerülnek applikálásra a vendég szemére. A végeredményt viszont minden esetben befolyásolja, hogy milyen állapotban van a saját pillasorunk, erős, sűrű, hosszú szálakkal rendelkezik valaki, vagy vékonyszálú, ritkás, esetleg hiányos, hézagos. Mindenkinek egyedi szemformája van, így minden új szettépítést megelőz egy tervezés, ami kapcsán megbeszéljük, hogy Te mit szeretnél, illetve, hogy a szemformád, természetes szempilláid alapján mit javaslok.
Fontosnak tartom elmondani, hogy én 13 mm-nél hosszabb szálakkal nem dolgozom a saját természetes szálak védelme és az esztétika miatt (lelóg, elfordul, rosszabb esetben letörik), így, ha Te ennél hosszabbat szeretnél, akkor nem én leszek a Számodra megfelelő szempilla stylist.
Amikor több szál kerül fel a természetes szempillára (2D, 3D, 4D), tudnod kell, hogy nem dolgozom a hagyományos tincses pillákkal, (amit akár drogériában is meg lehet vásárolni), hanem saját kezemmel és a csipeszemmel készítem el az ún. lashfan-okat, (pillacsokor) közvetlenül a felapplikálás előtt.
Megfelelő lesz-e neked a műszempilla?
- Igen, ha reggel időt szeretnél spórolni a sminkeléssel.
- Igen, ha mindig szép, nyílt, igéző tekintetre vágysz.
- Igen, ha betartod a pillaviselés szabályait.
De nem neked való...
- Ha nem tartod be a pillaviselés szabályait!
- Ha allergiás vagy a ragasztóra, vagy bármely összetevőre!
- Ha szembetegséged, kötőhártyagyulladásod van!
FONTOS: Minden új vendéggel a kezelés megkezdése előtt Beleegyező Nyilatkozat aláírása történik!
A szempillaviselés szabályai és az utóápolás:
1. Az első 48 órában ne érje víz, gőz, pára, hő az épített szettet!
2. Ne tépkedd, húzogasd, vagy dörzsölgesd a pillákat!
3. Olajtartalmú terméket tilos használni a szemhéjadon! A 48 óra leteltét követően viszont minden nap mosd meg a pilláidat az erre kifejlesztett samponnal, vagy olajmentes termékkel!
4. Fésüld meg mindennap a pilláidat az erre a célra kapott spirálkefével! Vizesen sose fésüld, csakis száraz állapotban!
5. Szempillaspirál, szemhéjtus használata nem megengedett, hiszen lehetetlen letisztítani maradéktalanul, másrészt a pillatövekben megülő szennyeződés melegágya lehet szemgyulladásnak, vagy a demodex atkának!
6. Kérlek, minden esetben, akár új szettre, akár töltésre érkezel hozzám, mosd meg a szemed, hiszen a piszkos felületre egyrészt a ragasztó sem tapad maradéktalanul, másrészt, ha így érkezel hozzám, fenntartom annak a lehetőségét, hogy extra sminkeltávolítást és tisztítást végzek felár ellenében, vagy nem tudom elvégezni a kért szolgáltatást, hiszen ennyivel kevesebb idő jut az applikációra.
7. Élvezd a látványt és a sminkmentesség kényelmét! :)
Gyakori kérdések a szempillaviselésről:
Milyen időközönként szükséges a töltés?
Akárcsak a hajunk, a pillák is cserélődnek és hullanak, ami egy teljesen természetes folyamat. Körülbelül 3 hetente esedékes a töltés, de ezt úgyis látni fogod.
A műszempilla roncsolja a saját szempilláimat?
Nem. Ha nem dörzsölöd, húzgálod és tépkeded (ez lehet akár egy erősebb sminklemosás is), úgy nem szabad roncsolnia és ritkítania sem.
Irritációt okozhat-e a ragasztó?
Fő alapanyaga a cianokrilát, ez okozhat némi irritációt az érzékenyebbeknél. Irritáció akkor is előfordulhat, ha a pilla építése során a vendég szeme kinyitódik (ezért nem érdemes közben beszélgetni, mert óhatatlan, hogy ne rebbenjen meg a pilla). Ha egy helyen szúró érzést érzünk, annak oka a pillák összetapadása. Az irritáció minden esetben elmúlik kb. 1-2 órán belül. Amennyiben nem, akkor allergiáról beszélünk.
Allergiát okozhat-e a ragasztó?
Mint minden kozmetikumban, a műszempilla ragasztójának bármelyik összetevője válthat ki allergiás reakciót. Nem gyakori, de az erre érzékenyeknél előfordulhat. Ez esetben le kell oldani a pillákat és pár hónappal később meg lehet újra próbálni. Amennyiben ismét allergiás reakció lép fel, a vendégnek nem lehet műszempillája.
Mitől lehetséges, ha pár nap alatt tömegesen hullanak ki a pilláim és 1-2 hét alatt szinte az összes lepotyog?
Valószínűleg nem kötött meg teljesen a ragasztó (ehhez elég akár egy forró fürdő, kiadós testedzés vagy a főzés közben keletkező gőz).
Visszaragaszthatom a kihullott szálakat?
Nem. Akkor sem, ha műszempilla ragasztód van. Egy rossz mozdulat esetén komoly károkat okozhatsz a szemen vagy akár a pillákon is.
Leszedhetem-e magamnak a szempillákat?
Nem. Ehhez speciális oldószer szükséges és vigyázni kell arra, hogy ne kerüljön szembe. A babaolaj és a többi, drogériás termék nem oldja le a pillákat, bár megrövidítik az élettartamukat. Szembe kerülve pedig irritációt is okozhatnak.
Mi az a demodex atka és hogyan kezelhető?
A demodex atka a szőrtüszőkbe épül be és elszívja a táplálékot (a faggyúmirigyekben található fehérjéket és zsírokat), ami a szőrszálak szerkezetének károsodásához és gyulladáshoz vezethet. Ezért hangsúlyozom, hogy mindennap fontos a pilla tövét megfelelően megtisztítani. A kialakult atkát mindenféleképpen bőrgyógyásszal kezeltessük!
A www.theimmortalbeauties.com oldalon közzétett szöveges és fényképes tartalom részben, vagy egészében történő sokszorosításához, másolásához nem járulok hozzá!